هفت جوابیه استفتاء > از رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع عظام تقلید

بسم تعالی 

هفت جوابیه استفتاء > از رهبر معظم انقلاب اسلامی و  مراجع عظام تقلید و فقهای عظیم الشأن

در رابطه با  مسجد و حسینیه هیئت محبین الائمه (ع) واقع در خیابان باغ حاج محمد حسن

با توجه به مشکلات بوجود آمده در مورد تولیت حسینیه هیئت محبین الائمه (ع) و خلع ید هیئت توسط آقای انصاریان و به فروش گذاشتن اموال منقول حسینیه و تبدیل این مکان به یک باشگاه ورزشی ( بوکس ، کشتی کچ و ... ) که دارای ابعاد فقهی و شرعی میباشد.

لذا استفتائات موجود حاوی نکات بسیار مهم و دقیقی است که لازم است متدینین و مراجع قضائی به این نکات توجه فرمایند. نکات فوق به نوعی در تمام استفتائات بیان شده که به آن آشاره می گردد:

1)  توجه به موثر بودن شرط ضمن عقد وقف هیئت با آقای انصاریان ( هرچند شفاهی باشد)

اگر چه تشریفات انجام شده صرفاً قانونی بوده و صیغه ی وقف جاری نشده است لذا در هر صورت تفویض تولیت آقای انصاریان به هیئت محبین الائمه (ع) کاملا شرعی بوده و ایشان حق فسخ و باطل کردن آن را شرعاً نداشته است و شرعاً هیئات متولی تمام امور حسینیه می باشد.

2)  اگر کسی به حکم بالا توجه نکرد و فرض را بر رسمیت تولیت آقای انصاریان گذاشت طبق متن نامه ایشان صرفاً متولی زمین و بناهای مخروبه قبل بوده که در سند مالکیت و بنچاق موجود

 جمله : ( مخروبه بودن ملک به رویت خریدار رسیده ) ذکر گردیده ، و در هیچ فرض نمی توان بناهای جدید را که بعد از تفویض تولیت و با مجوز های شرعی و قانونی به نام هیئت محبین الائمه ( علیهم السلام ) ساخته شده است را به زمین حسینیه منضم کرد و تولیت و تمام اختیارات و اموال آن با سازندگان حسینیه است و ضمناً حسینیه محبین الائمه (ع) دارای یک واقعیت و یک حقیقت مجزا می باشد.

واقعیت امری است که اتفاق افتاده و آقای انصاریان ادعای آن را می نماید، همانگونه که قبلا اطلاع رسانی شده است .

و حقیقت امر دیگری است ، آنکه خرید زمین و ساختمان توسط هیئت محبین الائمه (ع) انجام یافته و با اعتمادی که به آقای انصاریان داشته ملک حسینیه را به نام ایشان نموده مشروط بر تفویض تولیت به هیئت محبین لائمه ( علیهم السلام )

 

 

  جهت مشاهده نظرات مراجع عظام بر روی شماره صفحات کلیک راست فرمایید و  open in new window  را انتخاب نمائید .

نام مرجع عظیم الشأن شماره صفحه حضرت آیت الله خامنه ای 1 2 حضرت آیت الله سیستانی 1 2 حضرت آیت الله بهجت 1 2 حضرت آیت الله مکارم شیرازی 1 2 حضرت آیت الله مؤمن 1 2 حضرت آیت الله زنجانی 1 2 حضرت آیت الله صانعی 1 2 3

بیست و سوم بهمن ماه هزار و سیصدو هشتادوهفت

/ 0 نظر / 11 بازدید